Bıttım Sabunu Egzamaya İyi Geliyor!

Ciddi bir deri hastalığı olan sedefin iyileşmesinde bıttım sabunu etkin olarak kullanılmaktadır. Saç derisinde ve ciltte görülen sedef hastalığının hafiflemesi ve kaşıntıların giderilmesinde bıttım sabunu yararlı etkiler göstermektedir.

Sabunun antiseptik bir özelliği vardır. Yani mikropları öldürürken vücudu da aynı zamanda rahatlatır. Bu nedenle tüm hastalıklarda bu sabunla yıkanmanız derinizde olan bakterilerden kurtulmanızı sağlayacağı için yararlıdır. Bunun haricinde bıttım sabunu yararlarından en önemlisi de egzama hastalığına iyi gelmesidir. Deride kızarıklık ve yaralar olarak bilinen egzama bir çeşit deri hastalığıdır. Bu sabunun egzamaya karşı iyi geldiği ve ciddi oranda tedavi ettiği doktorlar tarafından da onaylanmış bir gerçektir.

 

bıttım sabunu faydaları Üniversiteler’de ve araştırma labaraturvarların’da bir çok incelemeye tabi olan doğal mucizevi bitkisel menengiç özlü bıttım sabunu cildiniz ve saçınız üzerinde bir çok faydası vardır. Yörede bıttım diye adlandırılan menengiç bitkisinden üretilmekte olan sabun saç kırılmaları, kepeklenme, yağlanma ve saçınızın yoğun dökülmelerine karşı etkili çözüm sunar.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir